Proč se vyplatí mít více brýlí?

Nosíte brýle? Pokud ano, určitě se vám nejednou stalo, že jste je někde zapomněli nebo se vám například poškrábala skla. Z těchto i dalších důvodů je fajn, pokud vlastníte více než jedny brýle.

Brýle jsou často také módním doplňkem, který si sem tam zaslouží výměnu.V případě, že se pohybujete jak ve formálním, tak neformálním prostředí, je vhodné mít brýle určené specificky pro každou příležitost. Jedny pro běžné nošení a druhé pro pracovní schůzky či společenská setkání.

Když si v optice vyberete nové obruby, chvíli trvá, než se do nich správně vloží brýlové čočky. Pokud se bez brýlí neobejdete, může být jejich absence docela problém. Totéž platí v případě, že donesete své brýle na opravu, která zabere delší čas.

Pokud sportujete, měli byste mít jedny brýle, které jsou uzpůsobeny k fyzickým aktivitám a budete je využívat výlučně k nim.

S věkem se zrak zhoršuje a často začnou lidé potřebovat brýle na čtení. V takovém případě je vhodné mít jedny doma, jedny v práci a ideálně ještě nějaké schované “kdyby náhodou”, protože nikdy nevíte, co se může stát a kde je odložíte.

Při používání multifokálních brýlí je pohodlnější mít navíc ještě jedny brýle určené pouze pro čtení. Ty jsou příjemnější v situacích, kdy doma relaxujeme či si čteme na gauči.

U dětí, které nosí brýle jsou minimálně dvoje brýle absolutní nezbytností. Dioptrie se mění dle toho, jak děti rostou a vzhledem k pohybu hrozí daleko víc, že se brýle poškodí třeba na hřišti.

Nezapomínejte taky na pravidelné měření zraku, které můžete absolvovat zdarma v kterékoliv z poboček oční optiky Gemini.