Antireflexní úprava brýlových čoček: Jaké má výhody?

Ať už nosíte brýle nebo ne, určitě jste už slyšeli o antireflexní úpravě. Tato úprava se dříve používala jen v dalekohledech, ale už přes 20 let se běžně používá v oční optice a jedná se o nejběžnější úpravu brýlových čoček. Jaké výhody antireflexní vrstva má a pro koho je určená?

Antireflexní vrstva se nanáší na povrch skla a eliminuje odrazy světla, které se odráží od oční čočky. To nositeli přináší čistší a jasnější vidění. Díky antireflexu se skla nelesknout a je lépe vidět do očí. Práce na počítači, řízení automobilu nebo práce v uměle osvětleném prostředí bude o poznání příjemnější a komfortnější.

Výhody antireflexní úpravy skel:

  • Eliminují odrazy a odlesky na povrchu čočky.
  • Snižují únavu očí.
  • Zlepšují vidění venku, i za slunečních dnů.
  • Na fotografiích vám díky antireflexu půjde vidět do očí (nebude tam nepříjemný odlesk).
  • Snadnější čištění brýlí.

Pro koho je vhodná?

Antireflexní úprava je vhodná pro každého. Ať už trávíte hodně času venku, za volantem či počítačem nebo rádi čtete i při umělém osvětlení. Tuto úpravu doporučujeme do všech typů brýlí.

Dioptrické čočky s antireflexem si můžete do brýlí vybrat i na našem e-shopu. Jestliže neznáte správnou korekci zraku nebo pociťujete zhoršené vidění, objednejte se do některé z našich poboček na přeměření. Měření zraku je ZDARMA a bez podmínek.