Barvy skel u sportovních slunečních brýlí

Sportovní sluneční brýle jsou nezbytnou výbavou každého sportovního nadšence bez ohledu na to, zda se sportu věnuje profesionálně či rekreačně. Při výběru sportovních slunečních brýlí je důležité vzít v úvahu nejen ochranu před slunečním zářením, ale také specifické požadavky a podmínky vykonávané aktivity. Důležitým faktorem je barva skel, která má vliv na vnímání kontrastu, barev, odraz světla a celkový vizuální komfort. Pojďme si funkci jednotlivých barev představit.

Oranžová a červená
Skla v tomto barevném spektru jsou vhodná pro různé sporty. Zvyšují kontrast a snižují oslnění. Červené a oranžové brýle si nezapomeňte přibalit do kufru, pokud rádi jezdíte na hory. Tyto barvy snižují intenzitu modrého světla, které je v zimě při zasněžených pláních velmi intenzivní.

Růžová
Růžová skla jsou spíše módním doplňkem. I když plní převážně estetickou funkci, snižují napětí a mají pro oči relaxační účinek. Také zlepšují prostorové vnímání.

Žlutá
Žlutě zabarvené brýlové čočky zajišťují jasné vidění při zhoršených světelných podmínkách. Používají se na halové či outdoorové sporty. Jen pozor, žluté skla nejsou vhodná na řízení, protože ovlivňují vnímání barev.

Šedá
Šedou barvu na slunečních brýlí uvidíme nejčastěji. Nezkresluje barevné vnímání a dostatečně snižuje intenzitu světla. Jsou ideální pro každodenní použití a poskytují odpovídající ochranu před slunečním zářením.

Zelená
Zelená skla zvýrazňují kontrasty a zároveň snižují odlesky. Jsou skvělou volbou pro venkovní aktivity bez ohledu na světelné podmínky. Propouštějí světlo rovnoměrně a často se používají při outdoorových sportech jako je baseball nebo golf.

Modrá a fialová
Toto zabarvení je stylové a v módním odvětví velmi oblíbené. Snižuje celkově jas a redukuje oslnění. Modré skla jsou vhodná na tenis, protože dokáží zvýraznit žlutý tenisový míček.

Tmavě jantarové, měděné a hnědé
Hnědě tónovaná skla jsou univerzální a můžete je využít za jakékoliv situace. Zlepšují vnímání kontrastu a oceníte je při řízení či outdoorových aktivitách. Skvěle fungují za slunečného počasí, ale i pokud je částečně zataženo.