Škodlivé UV záření: jak si chránit zrak, i když nosíte dioptrické brýle?

S nástupem slunečných dnů se stává ochrana očí před škodlivým UV zářením stále důležitější. Řešením, které nabízí praktičnost a efektivitu, jsou klipové brýle spojující funkci dioptrických a slunečních brýlí v jednom.

UV záření, ať už ve formě UVA, UVB nebo UVC, může způsobit trvalé poškození zraku, zánět rohovky nebo i šedý zákal. Proto je důležité chránit oči před těmito nebezpečnými paprsky nejen v letních měsících, ale po celý rok.

Jednou z výhod klipových brýlí je praktické řešení uložení klipu, který lze snadno přitisknout k dioptrickým obrubám a využít jej, kdykoliv je potřeba. Klip pevně a bezpečně drží na brýlích díky magnetům, což zajišťuje stabilitu a pohodlí při nošení. Brýle se slunečním klipem ocení i řidiči.

Kromě ochrany před UV zářením klipové brýle nabízejí také ekonomický benefit. Nemusíte si navíc kupovat speciální dioptrické sluneční brýle, ale stačí vám pouze jedny.

Pokud byste si chtěli klipové brýle vyzkoušet, neváhejte navštívit kteroukoliv pobočku oční optiky Gemini, kde vám naše optičky rády poradí s výběrem. Pokud pociťujete zhoršení zraku, objednejte se i na měření zraku, které je v očních optikách Gemini zdarma a bez podmínek.