Sportovní čočky Leica Eyecare: Perfektní výběr pro každou aktivitu

Sportovní brýle jsou klíčovým prvkem pro každého, kdo se aktivně věnuje outdoorovým činnostem. Společnost Leica Eyecare přináší širokou škálu sportovních čoček MONOVID® / VARIOVID®, které jsou navrženy s ohledem na specifické potřeby každé aktivity, od golfového hřiště přes střelecký areál až po zasněžené svahy.

Pro vodní sporty

Ať už vyrazíte na člun, paddleboard, jachtu nebo rybařit je klíčové mít sluneční brýle, které chrání před odlesky a poskytují jasný obraz i při pohybu na vodě. Dvojitě stupňovaná šedá čočka s absorpcí 70 % a polarizačním filtrem je ideální volbou pro tyto aktivity.

Na golf

Pro golf je klíčové mít správně přizpůsobené brýlové čočky, které poskytují jasný a kontrastní obraz. Leica Eyecare nabízí řadu MONOVID® / VARIOVID® GOLF s lehkým tónováním, které jsou ideální pro normální světelné podmínky na hřišti. Tyto čočky zajišťují optimální viditelnost a ochranu očí před UV zářením. Pro silnější sluneční světlo je k dispozici varianta se silnějším tónováním a absorpcí.

Na střelbu

Střelecké sporty vyžadují speciální brýle, které oči chrání a zajistí jasný a kontrastní obraz terče. Pro střelbu uvnitř jsou určené žlutě tónované čočky s absorpcí 12 %, které minimalizují odlesky a zlepšují viditelnost. Pro střelbu venku zase khaki tónování s absorpcí 76 %, které chrání oči před silným slunečním zářením a odlesky.

Na zimní sporty

Při zimních sportech, jako je lyžování nebo snowboarding nezapomínejte na kvalitní sluneční brýle, které blokují sluneční záření a minimalizují odlesky ve sněhu. Potřebnou ochranu zajistí polarizované čočky s tónováním Mirror Moon a absorpcí 94 %.

Na kolo

Cyklistické brýle jsou důležitým doplňkem pro každého, kdo rád jezdí na kole. Chrání oči nejen před větrem a slunečními paprsky, ale také před létajícím hmyzem či prachem. Sluneční skla značky Leica jsou ideální volbou. Mají šedé tónování s absorpcí 75 %, polarizačním filtrem a fotochromatickými vlastnostmi. Fotochromatické brýle mají schopnost se automaticky přizpůsobovat světelným podmínkám a měnit svůj odstín od světlejšího do tmavšího podle množství slunečního záření. To umožní pohodlnou a bezpečnou jízdu v různých světelných podmínkách.

Nezáleží na tom, jaký sport provozujete. Přijďte do oční optiky Gemini, kde vám pomůžeme vybrat brýle pro jakoukoliv aktivitu.