Kdy navštívit optometristu, optika či očního lékaře aneb každý problém se zrakem může řešit jiný odborník

Je to tak, tři různé profese, všechny pracují se zrakem a každá vám pomůže s jiným problémem. Netušíte, ke komu s jakým problémem zamířit? Po přečtení tohoto článku v tom budete mít jasno.

Před návštěvou kteréhokoliv odborníka je potřeba přesně definovat problém, na který potřebujete najít řešení. Mhouříte očí, když se snažíte zaostřit? Potřebujete zhotovit brýle? Máte pocit, že jsou současné brýle nedostačující? Ne všechny tyto problémy je třeba konzultovat přímo s očním lékařem.

Je důležité si uvědomit, že oční lékař léči zrak a s ním spojené choroby. Optometrista zase určuje dioptrie. Optik vám brýle vhodně uzpůsobí, případně opraví.

Kdy navštívit očního lékaře?

V ideálním případě se doporučuje absolvovat preventivní prohlídku jednou za dva až tři roky. Kdy oční lékař oko prohlédne do hloubky, zkontroluje sítnici i zrakový nerv. Případné onemocnění lze pak zachytit včas. Pokud se lékaři něco nezdá, pacienta pozve na častější kontroly, aby mohl pozorovat případné změny v oku. Příkladem může být počínající šedý zákal, zelený zákal, věkem podmíněné makulární degenerace a tak dále. Všechny náhlé změny zraku nebo záněty si žádají návštěvu očního lékaře a důkladné vyšetření.

Co konzultovat s optometristou?

Optometrista se specializuje na přesné stanovení dioptrií, dalších parametrů a následnou korekci, ať už se jedná o krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus nebo presbyopii. Práce optometristy vyžaduje individuální přístup ke každému klientovi, protože je zásadní, aby brýle a kontaktní čočky nejenom zlepšily vidění, ale také zajišťovaly klientovi maximální pohodlí. Díky moderním a výkonným diagnostickým přístrojům, které máme v očních optikách Gemini jsme schopni identifikovat také potenciální rizika, které jsou potřeba konzultovat s očním lékařem.

Kdy zamířit k optikovi?

Jak už zaznělo výše, optik vám brýle zhotoví tak, aby perfektně seděly, případně je i opraví. Zkušený optik vám doporučí nejvhodnější typ obrub a dioptrických skel na základě všech vašich přání tak, aby vám vyhovovaly při každodenních aktivitách.

U nás v oční optice Gemini vám změříme zrak zdarma a bez podmínek. Neváhejte nás navštívit; naši zkušení optometristé a optici jsou připraveni vám pomoci s každým dotazem a zabezpečit, abyste byli naprosto spokojeni.