Téměř polovina řidičů vidí špatně, aniž by si to uvědomovali.

Kvalita vidění se většinou zhoršuje plynule a postupně. Lidé si na takový stav mohou zvyknout a považovat jej za normální.  Pro řidiče mohou být i drobné dioptrické oční vady nebezpečné, protože až při zhoršených podmínkách si řidič uvědomí, že opravdu špatně vidí na cestu.

V roce 2019 provedla společnost BESIP výzkum, ve kterém testovali zrak řidičů napříč všemi kraji ČR. Výsledky měření ukázaly, že téměř polovina českých řidičů nevidí ostře. Buď používají nesprávné brýle či kontaktní čočky nebo si neostré vidění vůbec neuvědomují.

U 8 % řidičů byly výsledky tak špatné, že by neměli dokonce vůbec usednout za volant, přestože nosí brýle nebo čočky. Většina lidí také přiznala, že na lékařské prohlídky nechodí pravidelně. Přitom na kontrolu očí by řidiči měli chodit minimálně každé dva roky, zvláště pak řidiči nad 40 let.

Včasné měření zraku se tedy opravdu vyplatí. Obvykle trvá jen pár minut a je naprosto bezbolestné. Náš tým kvalifikovaných optometristů změří zrak pomocí špičkových přístrojů a určí potřebnou korekci zraku.  Na našich optikách jej provádíme zdarma na počkání nebo v předem domluveném termínu.