Trendy brýle roku 2024

Se začátkem nového roku přichází i nové trendy v oblasti brýlových obrub. Jedná se jak o brýle dioptrické, tak i o sluneční. Na své si přijdou jak milovníci extravagance a barev, tak i ti, kteří preferují minimalismus. V hlavní roli jsou totiž jak výrazné obroučky, tak i ty téměř neviditelné.

Barva? Letos frčí broskvová

Dle společnosti Pantone je barvou letošního roku něžná broskvová. Tato barva navozuje jemný a uklidňující pocit, zároveň dodává nádech živosti a hravosti. Pokud chcete jít s módou, obroučky v těchto tónech budou to pravé.

 

Čím větší, tím lepší

Patříte k fanouškům opravdu velkých brýlích? Oversize obroučky jsou v módě už nějakou dobu a letos tomu nebude jinak. Jsou ideální pro ty, kteří chtějí zaujmout a ukázat svou osobnost. Ať už si zvolíte odvážné barvy, vzory, nebo klasickou černou, určitě neuděláte chybu.

Tenké kovové obroučky v pestrých odstínech

Opakem velkých výrazných brýlí jsou ty téměř neviditelné. Kovové obroučky už dávno nemusí být jen zlaté, stříbrné nebo rose gold. Tuto decentní variantu můžete přizpůsobit barvě očí a vybrat si ze široké škály barev. Jsou lehké, elegantní a ideální pro ty, kteří preferují minimalistický styl.

Transparentní obroučky

Jedním ze stylů, který je populární už nějaký pátek a v roce 2024 bude patřit mezi top trendy, jsou čiré obruby. Díky průhlednosti se snadno přizpůsobí všem tónům pleti a hladce je sladíte s jakýmkoliv outfitem. Jejich provedení bude od zcela čirých až po ty s jemným barevným nádechem.

(Ne) Jen červená to může být

Červené sluneční brýle si možná spojíte s trendy 60. let, ovšem v současnosti se stala tato barva populární i pro návrháře dioptrických brýlí. Pokud tedy máte rádi jakýkoliv odstín červené a chcete být v brýlích naprosto nepřehlédnutelní, bude pro vás tento trend naprosto ideální.

Módní jsou ale letos i další výrazné barvy obrouček, jako je například modrá, zelená, nebo fialová a to jak v pastelových, tak i výrazných tónech.

Nesmrtelné ombré

Pokud hledáte barevné obruby, ale chcete něco jemnějšího, vsaďte na brýle s ombré efektem. Tyto rámy okouzlí přechodem odstínů od nejtmavších u obočí, do těch nejsvětlejších pod očima. Sestupný gradient lichotí tváři, přitáhne pozornost k horní části obličeje a dodá celkovému vzhledu šmrnc. Jsou vhodné pro ty z vás, kteří chtějí kompromis mezi výrazně barevnými a transparentními brýlemi. Tenhle typ totiž nabízí to nejlepší z obou.

Sluneční brýle nejen pro sportovce

Možná jste v loňském roce zaznamenali boom sportovních slunečních brýlí, které se těšily velké oblibě. Nejinak tomu bude tuto sezónu. Tyto brýle spojují eleganci s funkcionalitou. Nabízejí nejen optimální ochranu proti slunečnímu záření, ale také skvěle doplní váš outfit. Už dávno se nenosí pouze na sportovní aktivity, naopak, staly se výrazným módním prvkem pro každodenní nošení. V nabídce najdete nejrůznější tvary a barvy jak obrub, tak skel.

Pokud si nebudete jisti s výběrem, v kterékoliv optice Gemini vám naši odborníci rádi poradí a pomohou s výběrem. Na rok 2024 jsme připraveni!