Multifokální brýlové čočky: Pohodlné řešení pro každodenní vidění

Potřebujete brýle na čtení, počítač i na dálku? Vsaďte na multifokální neboli progresivní brýle. Tyto speciálně navržené čočky nabízejí komfortní vidění na různé vzdálenosti, a to bez potřeby střídání mezi různými páry brýlí.

Co jsou multifokální brýle?

Jedná se o brýlová skla, která jsou zabroušená tak, aby měla v horní části dioptrie na dálku a směrem dolů se postupně zvyšovaly až na požadovanou hodnotu dioptrií na blízko. Jednotlivé zóny přecházejí plynule jedna do druhé bez viditelných zlomů.

Multifokální čočky se vždy vyrábí na míru danému zákazníkovi. Řadí se do více kategorií podle míry zkreslení periferního vidění. Toto zkreslení je znatelné u všech multifokálních skel, kdy vyšší kategorie mají zkreslení periferie menší, a tudíž je vidění s nimi komfortnější.

Jak si na ně zvyknout?

Na rozdíl od klasických jednoohniskových čoček je potřeba si na ty multifokální nejprve zvyknout. Přechod na multifokální brýlové čočky může vyžadovat určitý čas a trpělivost. Zákazníci se musí adaptovat na nový způsob používání brýlí, což může trvat i několik týdnů. Je důležité si zvyknout na různé zóny vidění a naučit se správně pohybovat hlavou a očima. Naše tipy, jak si co nejrychleji zvyknout na nové multifokální brýle najdete zde.

Pro úspěšné přizpůsobení se multifokálním brýlovým čočkám je důležité mít otevřenou mysl a přijmout novou technologii. Skepticismus může bránit úspěšné adaptaci, proto je klíčové důvěřovat odborníkům a dát novým čočkám šanci. Díky správnému výběru a návyku se mohou multifokální čočky stát ideálním řešením pro mnoho lidí, kteří hledají komfort a efektivitu ve svém vidění.